DentiDog gryzaki stomatologiczne dla psów do 20 kg - Geulincx
Opakowanie: 140 g, paski dla małych i średnich psów są o wymiarach 5×11 cm, grubość 2-3 mm. W opakowaniu znajduje się około 20 pasków.
Właściwości gryzaków
DentiDog – gryzaki stomatologiczne dla psów, ograniczają powstawanie bakteryjnej płytki nazębnej co skutkuje zmniejszeniem tempa odkładania kamienia nazębnego naddziąsłowego i poddziąsłowego. Gryzaki stanowią jeden z elementów skutecznej profilaktyki chorób przyzębia u psów. Gryzaki poprawiają stan uzębienia i zapobiegają zapaleniom dziąseł. Likwidują nieprzyjemny zapach z jamy ustnej psa. Gryząc paski DentiDog pies mechanicznie oczyszcza zęby i dziąsła, ponadto z pasków uwalniane są enzymy oczyszczające zęby z osadu, chroniąc przed powstawaniem kamienia nazębnego i paradontozą.
Paski stomatologiczne DentiDog powstają ze skóry wołowej powleczonej miętą i wyselekcjonowanymi algami morskimi, bogatymi w składniki odżywcze. W ten sposób pies otrzymuje witaminy o wysokiej wartości biologicznej, składniki mineralne, pierwiastki śladowe. Dodatkowo paski stomatologiczne zawierają dużą ilość białka mleka, cechującego się wysoką zawartością aminokwasów. Algi Spirulina stanowią naturalny koncentrat związków mineralnych i pierwiastków śladowych, witamin, enzymów. Wzmacniają system immunologiczny, poprawiają przemianę materii, ograniczają ilość wolnych rodników.
Jak stosować gryzaki DentiDog?
Podawać codziennie jeden pasek stomatologiczny. Przeżuty pasek wyrzucić. Opakowanie należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Skład
Mięso, mleko i produkty mleczne, produkty pochodzenia roślinnego, algi. Wartość odżywcza Białko surowe 72,0 %, tłuszcz surowy 3,0 %, włókno surowe 1,5 %, popiół surowy 2,1 %.
Czym jest bakteryjna płytka nazębna?
Bakteryjna płytka nazębna to przede wszystkim bakterie, ale także komórki zapalne, krwinki, ślina, resztki pokarmowe, substancje chemiczne będące produktami przemiany materii. To właśnie nazębna płytka bakteryjna w największym stopniu odpowiada za nieprzyjemny zapach wydobywający się z jamy ustnej naszych zwierząt. Ponadto bakteryjna płytka nazębna odpowiedzialna jest za powstawanie i narastanie kamienia nazębnego. Kamień nazębny to nic innego jak martwe, zmineralizowane bakterie płytki nazębnej i jej pozostałe składniki. Chcąc zapobiegać odkładaniu się kamienia nazębnego należy „rozprawić” się z bakteryjną płytką nazębną.
Jaka jest rola bakteryjnej płytki nazębnej w chorobach jamy ustnej u psów i kotów?
Poruszając temat kamienia nazębnego należy zwrócić uwagę, że odkładający się kamień nazębny naddziąsłowy, ale przede wszystkim poddziąsłowy (to ten którego w prostym badaniu jamy ustnej nie widać) to prosta droga do poważnych chorób tkanek stanowiących przyzębie. Same zęby w starciu z kamieniem nazębnym nie cierpią tak bardzo. Za to tkanki przyzębia są zupełnie bezbronne. W efekcie następuje utrata tkanek utrzymujących zęby na swoich miejscach i zwierzęta tracą uzębienie bezpowrotnie. Reasumując, kamień nazębny to nie tylko problem kosmetyczny, to przede wszystkim początek poważnej choroby jamy ustnej.
Główny cel higieny jamy ustnej u psów i kotów.
Celem higieny jamy ustnej psów i kotów jest jak największa redukcja bakteryjnej płytki nazębnej, która pokrywa powierzchnię zębów. Należy pamiętać, że bakteryjna płytka nazębna odtwarza się zaraz po wyczyszczeniu zębów. Ta informacja daje nam do myślenia jak ważna jest częsta i regularna profilaktyka. Nawet najdoskonalsze szczotkowanie zębów naszego ukochanego psa zaledwie 1 raz w tygodniu nie przyniesie efektu. Kluczem do skutecznej profilaktyki jest systematyczność, wytrwałość i odpowiednia częstotliwość. Szczotkowanie z użyciem past, żeli o działaniu przeciwbakteryjnym to nadal najskuteczniejsza metoda redukcji bakteryjnej płytki nazębnej pod warunkiem, że będzie wykonywana regularnie min. 1 raz dziennie wieczorem po jedzeniu.